Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice 2015

Šaratický voříšek 2015

 

· Datum konání: 16. května 2015

· Místo konání: Náves 83, Šaratice okr. Vyškov (ve dvoře OÚ)

· Uzávěrka přihlášek: 24.dubna 2015 (pozdější přihlášky ani platby nebudou přijaté-výstavní poplatek info zde)

 

Program (orientační):

· 8:00 – 9:30 – přejímka psů

· 10:00 – 13:00 – výstava, posuzování vzhledu v kruhu

· 13:15 – 13:30 – vyhlášení nejkrásnějšího voříška výstavy, nejkrásnějšího psa bez PP výstavy a absolutního vítěze výstavy

· 14:00 – 15:30 soutěže

Rozhodčí:

2 výstavní kruhy rozdělé dle pohlaví.

Kruh č.1 Hana Tylová a Alena Vičarová - všechny kategorie fen + junioři

Kruh č.2 Alena Májková a Martina Blahušiaková - všechny kategorie psů + hendikepovaný pejsek + veterán

Změna rozhodčích vyhrazena.

Třídy:

Rozdělují se zvlášť voříšci a psi bez PP , psi a feny, velikosti (malý do 40 cm v kohoutku) a velký (nad 40 cm). Plemena s PP se dělí jen podle pohlaví (nerozdělují se dle stáří na juniory a veterány) a nepostupují do soutěží o nejkrásnějšího voříška a nejkrásnějšího psa bez PP a absolutního vítěze výstavy. Děkujeme za pochopení. Kategorie s PP prosíme o průkaz původu k nahlédnutí při přejímce. V letošním roce opět otvíráme třídu Hendikepovaný pejsek, do které jdou společně všechny velikosti i obě pohlaví ve třídě otevřené.
Po uzávěrce již není možné měnit pejsky či kategorie.

Pejsi budou rozděleni do následujících kategorií:

· Mladých – od 3 do 12 měsíců

· Otevřená – 1 rok - 8 let

· Veteráni - od 8 let a více

Pro zařazení do třídy musí pes nebo fena dosáhnout den před konáním výstavy stáří požadovaného pro zařazení do třídy. Pořadatel výstavy neodpovídá za škody způsobené psem nebo vystavovatelem, ani za úhyn nebo ztrátu psa. Volné pobíhání psů není dovoleno. Kousaví psi musí být opatřeni náhubkem!! Agresivní psi budou z výstavy vyloučeni bez nároku na vrácení výstavního poplatku. Z výstavy se vylučují háravé feny, feny ve vyšším stupni březosti a kojící feny.

Letošní NOVINKA 2015:

Všichni pejsci, kteří vyhrají v kategorii dospělých získají kartičku ČŠVŠ (čekatelství šampiona voříška Šaratic) . V kategorii veteránů ČVŠVŠ (čekatelství veterána šampiona voříška Šaratic). Pro získání šampiona Šaratic musíte získat 3x titul  ČŠVŠ nebo veterána 3x ČVŠVŠ. Poté Vám na Vaše zažádání bude za poplatek 150,- Kč vystaven diplom šampiona a předán pohár šampionů (v případě zaslání poštou + doúčtování balného a poštovného). Za druhé místo získáváte titul Res. ČŠVŠ nebo Res. ČVŠVŠ. Pokud získáte 3x titul Res., můžete jím nahradit 1 titul za 1.místo.
Při zaslání poštou bude doúčtováno balné a poštovné.
Při vlastním odběru NUTNO hlásit min. 14 dní předem.

 

SOUTĚŽE:

 

1. Podoba pánečka a jeho psa

2. Pejsek šikulka – možnost ukázat, co pejsek dokáže

3. Dítě a pes (hlásit již v přihlášce kvůli sponzorům)

4. Psí duo - možno i pejsky stejného pohlaví

Soutěž Dítě a pes je určena pro děti do věku 13-ti let. Prosím uvádějte do přihlášky pohlaví a vět dítěte. Dle toho budo vybrány dárečky pro dětičky. Nebude-li dítě na přihlášce vyplněno, nebude do soutěže přijato. Děkuji za pochopení

V případě doplňkových soutěží přihlásit přímo při přejímce s vyjímkou soutěže Dítě a pes. To nahlásit už v přihlášce předem z důvodu počtu darů pro všechy účastníky. Doplňkových soutěží se může účastnit pouze pes, který byl posouzen na výstavě.

 

Veterinární předpisy

1. Pes musí být klinicky zdravý.

2. Psi pocházející z ČR musí mít platný očkovací průkaz (dle §6 veter. zákona), nebo platný pas pro malá zvířata. Psi z členských zemí EU musí splňovat podmínky dané nařízením Evropského parlamentu.

3. Psi musí mít platné veterinární osvědčení o očkování proti vzteklině v době ne kratší 30 dnů a ne starší 1 rok. Psi již nepotřebují doklad o klinickém vyšetření jejich zdravotního stavu.

 

 

Všeobecná ustanovení

Podle zákona na ochranu zvířat proti týrání č. 246/1992 v platném znění, zejména ve znění zákona č. 77/2004 Sb. nebude na veřejnou kynologickou akci připuštěn pes s kupírovanýma ušima a nebude ani posouzen.

Z výstavy jsou vyloučeny háravé feny a feny ve vyšším stupni březosti. Kousaví psi musí mít náhubek. Je zakázáno používat ostnatý obojek. Volné pobíhání psů není dovoleno. Za škody způsobené psem odpovídá vystavovatel (majitel). Pořadatel není odpovědný za zranění či ztrátu psa při výstavě. Agresivní nebo jinak nezvladatelní psi mohou být z výstavy vyloučeni bez nároku na vrácení startovného. Neúčast na výstavě z jakýchkoliv příčin není důvodem k navrácení startovného.

Každý vystavovatel (majitel) zodpovídá za svého pejska a tudíž i za sbírání jeho exkrementů. Za neposbírání výkalů hrozí vystavovateli psa i diskvalifikace z výstavy. Proto prosím po svých miláčcích uklízejte!

Majitel je povinen uhradit výstavní poplatek. Neúčast na výstavě z jakýchkoliv důvodů není důvodem vrácení výstavního poplatku. Prosím, dodržujte termím uzávěrky. V případě, že se výstava z nepředvídatelných příčin, nebo veterinárních opatření neuskuteční, poplatky budou použity na úhradu prokazatelných výloh výstavy.

 

Doklady potřebné k účasti:

Očkovací průkaz nebo pas pro zvířata s platným očkováním, doklad o zaplacení startovného (pouze v případě nesrovnalostí).

 

Další informace

V případě účasti v jednotlivých kategoriích méně jak 3 účastníci si pořadatelé vyhrazují právo sloučit sobě nejvíce podobné skupiny v jednu. Pejskovi vezměte s sebou misku, pitnou vodu, deku, pamlsky nebo hračku, kterou má rád. Akce se koná venku, přizpůsobte podle toho také svůj oděv. Přísný zákaz volného pobíhání pejsků. Ze nepříznivých klimatických podmínek si organizátor vyhrazuje právo přeložení na jiný termín. Děkujeme za pochopení.

Občerstvení, toalety a voda (pro pejsky) bude zařízena.

 

Vstupné dobrovolné. Bude předáno jako příspěvek do útulku Lukavice.

Po celou dobu výstavy bude u hlavního stolku u přejímky kasička, do které můžete přispět na pejsky a kočičky do útulku v Lukavicích. Peníze budou použity na nákup granulek a veterinární péči.